Skip navigation

Šiandien žiūrinėjau 1944 metų Vilniaus sugriovimų nuotraukas ir aptikau gan juokingą, bet įdomų dalyką.
Kaip žinia, 1944 metų vasarą sovietų kariuomenė įžengė į Vilnių, tačiau to įžengimo kaina pačiam Vilniui buvo gan didelė. Gal tiksliau būtų sakyti ne “įžengimo“, bet vokiečių kariuomenės traukimosi kaina…
Vokiečiai, jausdami didėjantį sovietų kariuomenės spaudimą ir traukdamiesi, visuose Rytų Europos miestuose naikino pagrindinius (galima sakyti – visus) pramonės ir infrastruktūros objektus – tiltus, elektrines, fabrikus ir t.t. Žinoma, tam, kad kuo labiau pristabdyti artėjančius sovietus ir kuo labiau nualinti potencialiai “jiems“ (sovietams) atiteksiančius regionus. Taigi, kaip minėjau, Vilnius buvo ne išimtis.

Galbūt kada nors pamėginsiu plačiau papasakoti apie vokiečių suniokotus Vilniaus miesto objektus tačiau šiandien apsiribosiu nedideliu pastebėjimu iš mano “lengvabūdiškos“ fronto padarinių nuotraukų analizės..:)

Pradžiai verta priminti, kad “užėjus rusui“, vienas geriausių Vilniaus ir visos tuometinės Lenkijos fotografų Jan’as Bulhak’as buvo pasamdytas nupaveiksluoti praėjusio fronto padarinius Vilniaus miestui. Šį darbą jis atliko kartu su savo sūnumi Janusz’u. Visos nuotraukos, be išimties, pačių Bulhakų (?) yra datuojamos 1944 metų rudeniu. Taigi, jei kažkokių abejonių dėl metų laiko ir yra, jas šį kartą atidėsim ir nedrįsim abejoti pirminiu šaltiniu.

Taigi, grįžkime prie keistojo kelio ženklo.
Svetainėje www.antraspasaulinis.net egzistuoja man asmeniškai įdomus ir mane patį liečiantis projektas pavadinimu “Tada ir dabar“. Jo Vilniaus miesto skyrelyje yra patalpinta tokia Vilniaus 1944 metų nuotrauka.

Projekto esmė – nupaveiksluoti kuo…

DĖMESIO! Svetainė persikėlė į naują vietą – mylimasvilnius.lt.

Straipsnio tęsinį rasite ČIA.

Reklama

2 Comments

  1. labas.domiuosi sia tema.galbut teko matyti kur nors sugriauto silo tilto nuotrauka. broliukai bulhakai tikrai ji yra nufotografave, originalas saugomas savivaldybeje.as gi ieskau kad butu kas internete patalpines.
    kvieciu uzsukti apsilankyti mano bloge, turiu skyreli vilniaus nostalgijai

  2. Taip, tavo minimo, sugriauto tilto nuotrauką matyti teko. Net dvi, jei tiksliau. Tiesa, dar yra tekę matyti ir to tilto kelias nedideles nuotraukas iki karo, deja, ne internete… Nors, tai irgi turi savo pliusų, nemanai? :)

    Beje, labai smagu, kad parašei – būtinai apsilankysiu tavo tinklarašty.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: