Skip navigation

Prieš porą dienų tinklapio antraspasaulinis.net forume atsirado dar viena nematyta, Antro pasaulinio karo pabaigos Vilniaus nuotrauka. Buvo pareikštas prašymas ją lokalizuoti, o man vieta pasirodė pažįstama, tad pateikiau atsakymą, o šiandien tą atsakymą pakartosiu ir čia.

Vilnius19441 pav. Vilnius 1944 m.

Visų pirma, į akis krito du dalykai, kurie ir davė atsakymą į klausimą, kur padaryta ši nuotrauka. Pirmasis – tai pastatas nuotraukos centre, už pabūklo, o antrasis – tai mūrinis „stulpas” kairėje nuotraukos dalyje. Šie du nuotraukos akcentai papildo vienas kitą ir tuo pačiu neleidžia apsirikti lokalizuojant nuotrauka.

Taigi, pirmasis…

DĖMESIO! Svetainė persikėlė į naują vietą – mylimasvilnius.lt.

Straipsnio tęsinį rasite ČIA.

4 Comments

 1. Šiandien gavau laiškelį nuo gerbiamo mano lankomų forumų nario Wanderer, kuris pastebėjo, kad yra dar vienas įdomus senosios nuotraukos akcentas padedantis lokalizuoti nuotrauką.
  Cituoju kolegą:

  Sveiki,
  Perskaiciau jusu komentara, jusu patektoje nuorodoje, papildant jusu informacija, galima pridet, kad indentifikuojant sios nuotraukos vieta, labai padeda-Pasienio policijos pastato (Tarybiniais laikais ten bazavosi kariniu gelezinkelio remonto ir aptarnavimo karinis dalinys)kampas esantis Savanoriu ir Muitines gatnes sankryzoje

  Pilnai sutinku su Jumis, kolega!

 2. Laba
  labai įdomios istorijos ir nuotraukos. Girdėjau iš savo giminės,kad ties dabartiniu antakalnio troleibuso žiedu ir tarp TV3 pastato 19a-20a. irgi buvo nedidukės kapinaitės, gal teko ką nors girdėti- matyti?
  Pagarbiai
  Arturas

  • Ne, tikrai neteko, bet galėsiu pasižiūrėti savo medžiagoje, gal ką pavyks rasti. Labai padeda faktai, kai tokiose kapinaitėse būna palaidoti kokie nors žymesni asmenys, tada jos ne taip greitai nugrimzta užmarštin…

 3. O gal turite foto ir informacijos apie Liepkalnio sargybine?


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: