Skip navigation

Vilnius. Kiek netikėtų ir žavių atradimų Jis dar paruošęs smalsioms Jo mylėtųjų širdims ir protams? :) Tokiu kiek retoriniu klausimu norėčiau pradėti šiandienos nedidelio atradimo pristatymą. Atradimo, kuris, prisipažinsiu, šiek tiek suvirpino mano širdį. Gal kiek juokinga, bet atradimai susiję su visai visai neseniai dingusiu Vilniumi mane visada sujaudina.

Štai žiūrinėjau šiandien savo taip mėgiamo Juozapo Kamarausko darbų kolekciją ir ką gi aš pamačiau?! (žr. 1 pav.)

vingio_tiltas1 pav. J. Kamarauskas. Neries vingis. Akvarelė. 1932 m. VDM

O gi Vilniaus siaurojo geležinkelio tiltą per…

DĖMESIO! Svetainė persikėlė į naują vietą – mylimasvilnius.lt.

Straipsnio tęsinį rasite ČIA.

2 Comments

  1. Tiek kartų vaikščiota tame draustinyje (turinčiame ekologinių/sukcesinių sąsajų su Alytaus Vidzgirio giria) ir tik dabar po visom interneto šiukšlėm teradau tokį gėrį! Dar ir dabar matosi ta atotanga arčiau siauruko (nepamenu, kaip tiksliai vadinasi). Ir neatrodo viskas taip apžėlę ir netvarkyta. Vat tau ir sukcesija su žmogaus įnašu (įskaitant erozinius procesus). O +/- iš kur į kur siaurukas anglis veždavo, kokia trasa?

    • Trasa laikui bėgant keitėsi, bet iš esmės, pagrindinė trasa prasidėdavusi Burbiškėse, siauruko depe, eidavo link Vingio parko Gerosios Vilties gatve, per Vingio parką, per Nerį iki ~1958 m. buvusiu ten „Žemutiniu tiltu”, per Žvėryną link Saltoniškių, ten, per dvejus amunicijos sandėlių kompleksus link Žalgirio g., ja ir po to per Minties g. iki Šilo tilto, per ten buvusį tiltą link amunicijos sandėlių Antakalnyje. Tikrai žinoma, kad pokariu anglis buvo vežama į Vilniaus centrinę elektrinę iš Žalgirio g. bėgiams nusukant Rinktinės gatve link jos. Bet neseniai kolega Brachka pareiškė ir gan svariai pagrindė J. Kamarausko piešiniu, kad anglis į elektrinę buvo vežama ir iki karo.
      Gan prastai, bet maršrutas visgi matosi šiame 1942 m. žemėlapyje.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: